Sejfy na broń

Sejfy na broń

Sejfy na broń to produkty, które sprzedają się dość dobrze a to za sprawą obowiązków jakie nakłada ustawa na każdego posiadacza broni. Jak zapewne wiesz musisz taki sejf kupić, gdy zamierzasz przechowywać broń, gdy jesteś jej posiadaczem.

Czym zatem są te specjalistyczne sejfy na broń?

Wbrew pozorom niczym specjalnym. To sejfy o jednej z najniższych klas bezpieczeństwa – już takie wystarczą, by legalnie i zgodnie z prawem móc trzymać broń np. w domu. Aby było jasne, nie proponujemy najtańszych rozwiązań, wskazujemy jedynie, że te w klasie S1 sprawią, że wszystko będzie legalne. A to, czy zainwestujesz w sejf najtańszy, by tylko spełnić określone warunki, czy jednak pokusisz się o półkę wyżej (a może dwie) zależy od Ciebie.

Sejfy na broń – jakie?

Sejfy na broń to temat dość rozległy i dla wielu z nas wydaje się skomplikowany. Niepotrzebnie, ponieważ systematyka oznaczeń klas bezpieczeństwa jest jasna. Mamy zatem klasy S1 i S2 oraz wyższe 0, I, II, III, IV, V. Każda z tych klas to coraz lepsza budowa sejfu, bardziej skomplikowane zamki (często kilka), a wszystko po to by potencjalnemu włamywaczowi maksymalnie utrudnić przywłaszczenie przechowywanych w nim rzeczy (w tym właśnie broni).

Jak widać z symboli przez nas wskazanych klasa S1 to najniższa klasa bezpieczeństwa. Zatem jest spora szansa, że po wejściu do sklepu każde sejfy jakie zobaczysz będą to sejfy na broń. Zatem pozostanie Ci wybrać wielkość zgodnie z sumą jaką masz na zakup przeznaczoną i to właściwie wszystko – spełnisz warunki ustawy.

Sejfy na broń ile kosztują?

W zasadzie bez problemu kupisz już sejfy na broń krótką od kwoty ok. 800 zł. Każdy z nich będzie w klasie S1, a cena jak łatwo się domyśleć zależna będzie od jego wielkości. Przy tej najniższej kwocie spodziewaj się czegoś o wymiarach ok. 25x35x30 cm (w/s/g).

Jeżeli potrzebujesz nieco większego sejfu to musisz przygotować kwotę w okolicach 1300-1400 zł, a większe sejfy na broń to w zasadzie wydatek od ok. 1600 zł w górę.

Jeżeli jesteś wymagającym użytkownikiem broni, lub masz potrzebę przechowywania innych wartościowych rzeczy wraz z bronią to możesz celować w klasę II, ale to wydatek już minimum 40 000 zł. Będą to już spore sejfy o wadze ok. 500 kg na 8-10 sztuk broni i raczej każde z nich będą już ognioodporne.